Yeni Hero : Günahsız Xeniel

Arena of Valor Baris Erbay

    Tank / Destek

 

Hikaye

"Işığım bir gün her yere hükmedecek!"

Xeniel güçlü bir bedene ve esnek bir zekâya sahipti. İnançlı bir mürit olarak, Xeniel Kutsal Şato'ya mutlak bir sadakatle bağlıydı. Onun sarsılmaz adanmışlığı, Tanrıça Ilumia'nın dikkatini çekti ve o da Xeniel'e din adamlarının başı olması konusunda yardım etti.

"Her şey kutsallığın iradesindedir. Ben de onun emrini kabul etmekten onur duyarım." Bu denli güçlü bir görevde bulunmasına rağmen, Xeniel her zaman alçak gönüllüydü ve Tanrıça’nın emirlerini mutlaka yerine getiriyordu. Dine saygısızlık eden herkese bir uyarı verme görevi gören Pişmanlık Çekici onun elindeydi ve Tanrı’nın sözlerini halka yayan Aydınlanma Kâhini’ni de o taşıyordu. Kutsal Şato'da Xeniel'in çalışkanlığı ve adanmışlığının eşi benzeri yoktu. Ilumia bunun için ona ışığı ve gücü temsil eden Altı Kanat'ı bahşetti.

Xeniel'in başarıları Ilumia'nın beklentilerinin çok ötesindeydi. Karanlık güçlerin işgalleri sırasında Maloch ve onun iblisler ordusu bir dağın tepesinde bulunan Kutsal Şato'ya saldırdı. Savaşın seyrini değiştirmeyi uman Ilumia, ordusunun moralini yükseltmek için onların arasında savaşa katıldnicı. Pusuya yatmış olan Zephys ve Nakroth bu fırsattan yararlanarak sürpriz bir saldırı düzenledi ve Ilumia'yı yok etmek amacıyla onu tuzağa düşürdü.

Altı kanadını açan Xeniel gökten aşağı indi ve Ilumia'yı tam o sırada kurtardı. İri cüssesi ile Zephys’in ve Nakroth’un saldırılarına karşı koydu. Vücudu çok sayıda kılıç ve ok yarasına maruz kalsa da, Xeniel kana bulanmış kanatlarıyla dimdik ayakta kaldı. İblis ordusu Xeniel'in dayanıklılığı karşısında afalladı ve saldırıları kesildi, bu da Airi'ye ileri atılma ve iblisin kanatlarını kesme şerefine nail olma olanağı tanıdı.

Savaştan sonra Xeniel'in cesareti hakkında anlatılanlar bütün kıtaya yayıldı ve o da Sıcak Vuruş Yorn'la aynı seviyede bir pozisyon olan Kutsal Şato Komutanı oldu.

"Karanlığın sonu geldi. Artık kutsal ışığın topraklarımıza düşme vaktidir!"

 

YeteneklerKutsal Cisim ( Pasif ) : Xeniel her üçüncü normal saldırıda maksimum canının %4-%8 kadarını büyü hasarı olarak kullanır (Seviye 4/7/10/13 ise +%1).


İlahi Koruma : Xeniel açılan bir bariyer kurarak 400(+0)(+134) (kendi maksimum canının %4 kadarı) hasar emer. Xeniel bariyeri 2.5 saniye sonra patlatır ve etrafındaki düşmanlara 400(+0)(+134) (kendi canının %4 kadarıyla) büyü hasarı verir ve hareket hızlarını 1 saniyeliğine düşürür. Eğer bariyer bir düşman tarafından yok edilirse, herhangi bir hasar ya da yavaşlatma etkisi uygulanamaz.


Çekiç : Xeniel hedeflenen alana doğru hızlıca ilerleyerek alandaki düşmanlara 280(+0) büyü hasarı verip onları 1.25 saniyeliğine sersemletir.
Melek Parıltısı ( Ulti ) : Xeniel dost bir hero seçerek onu %40 oranında hasar düşürme ile 3 saniyeliğine kutsar. Bu beceriyi kullanırken havaya yükselerek dost heroların ortasına atılır. Xeniel, 2.2 saniye sonra hedef alana çakılarak çevresindeki düşmanlara 300(+0) büyü hasarı verir. Ayrıca çevredeki dostlarını maksimum canlarının %15’i kadar iyileştirir ve Xeniel’in hareket hızı 3 saniyeliğine %40 oranında artar.Tema


Mahşer Xeniel

 

Önceki Haber

Etkinlik : Katilin Gerçeği !

Sonraki Haber

13 Mart 20 Mart Ücretsiz hero rotasyonu