60.000 dolara silah skini aldı

CS:Go Mehmet Atagul

Counter-Strike: Global Offensive oyunundaki skinlerin çok yüksek fiyatlara satılabildiği bir gerçek. Ancak bir tüfek skini için tam 60.000 dolar ödenmesi olayı farklı bir boyuta taşıdı.

CS:GO oyunundaki skinlerin oldukça yüksek fiyatlara satıldığını biliyoruz ancak oyunda ender bulunan bir skin için en fazla ne kadar para ödenebilir ki? Yayınlanan yeni bir rapora göre bir CS:GO fanı, az bulunan bir tüfek skini için tam 60.000 dolar (şu anki kura göre 226.000 TL) ödedi. Bu fiyata satılan skin birkaç gün sonra bir kullanıcıya ücretsiz düştü.
 
Daha da detaya girecek olursak, şu ana kadarki en pahalı CS:GO harcamasını yapan (resmi kayıtlara göre) kişi tam 61.052,63 dolar harcamış durumda. OPSkins aracılığıyla satın alınan Dragon Lore isimli skini bu kadar değerli kılan şey ise oyunun Cobblestone Paketleri'nden oldukça ender görünen bir skin olması.

Tyler “Skadoodle” Latham imzalı olması fiyatı arttırmış

Bu paketler Valve sponsorluğundaki üçüncü parti Major turnuvalar sırasında düşer yani bu da oyuncuların normal oyunda alabilecekleri birşey olmadığı anlamına geliyor. Skini bu kadar değerli kılan ikinci özellik ise, önceki gün ELEAGUE Major: Boston’ın şampiyonu olarak Major turnuva kazanan ilk Kuzey Amerikalı ekip olmayı başaran Cloud9'un en önemli ismi Tyler “Skadoodle” Latham tarafından imzalanmış bir çıkartmayla gelmesi.
 
Söz konusu skin "factory new" yani fabrikadan yeni çıkmış olarak işaretlenmesi, kalite açısından da en üst seviyede olduğu anlamına geliyor. Skin'in satıcısı Dragon Lore'u iki kat fiyatla satmadan önce 35.000 dolar karşılığında satın aldığını söyledi.
Önceki Haber

DEVICE geri geliyor!

Sonraki Haber

Valve oyun içi ticareti kökten değiştirecek bir karara imza attı