'Bence' : Oyun Dünyasının En Unutamadığım Silahı

Diğer Haberler Ahmet Kökyar

Merhaba arkadaşlar, biraz öznel bir yazı ile karşınızdayım esasında. Hepimiz gibi bende bir oyuncuyum ve bugüne kadar sayısız oyunu eskittim. Yazımı fazla uzatmadan yavaş yavaş konuya dalayım isterseniz.

Neredeyse her oyunda bir silah kullanmışlığım oldu. Lazer silahı olsun, ışın kılıcı olsun, pompalı tüfek, tabanca olsun; hepsini. Ancak ne kadar hepsini sevsem de, gönlüm her zaman o eski döküntülerden olan İkinci Dünya Savaşı tüfeklerinden The M1 Garand kayıyor.

Bakın karıştırmayın video oyunlarındaki en iyi silah demiyorum. Gereksiz bir şekilde rüyalarıma giren ve kullanmaktan haz aldığım silah, unutamadığım o silahtan bahsediyorum.

Bazı oyunculara göre bu silah bir stüdyo üretimi hayal ürünü olsa da, bilinenin aksine The M1 Garand gerçek bir savaş tüfeğidir ve 2. Dünya Savaşı'nda kullanılmıştır.

 

M1 Garand, bir II. Dünya Savaşı Amerikan piyade tüfeği ve aynı zamanda dünyanın ilk yarı-otomatik tüfeğidir. 30 kalibrelik mermi kullanan bu tüfekler 1936'da resmi olarak Birleşik Devletler ordusunun standart servis tüfeği olan sürgülü Springfield M1903 tüfeklerinin yerini almıştır. (M1903'ler keskin nişancı tüfekleri olarak çok değerli bir rol üstlenmişlerdir.) M1 de 1957'de M14'lerle değiştirilmiştir. M1'lerin geliştirilmiş versiyonu olan M14'ler hala Amerikan ordusu tarafından kullanılmaktadır. Ancak M1 1963'e kadar büyük sayılarla kullanılmaya devam etti ve 1966'da kullanımı git gide azaldı.

 

Keşke günümüzde de kullanabileceğimiz bir yer olsaydı. Müzelerde mevcut olsa da dokunmak yasak diye biliyorum.

Silahı kullanmanın yanı sıra silahı cilveli yapan şey esasında o 5 merminin bitişinde şarjörün otomatik olarak şınk diye atması ve hızlıca yeni şarjörü yerine koymamızdı. O ses kulağında canlandı değil mi? Garand bence düşünen adamın silahıdır arkadaşlar.

Peki ya sizin unutmadığınız silahlar hangisi ?

Önceki Haber

Reynmen'in El-Bab Videosu Neden Trendlere Giremedi?

Sonraki Haber

CS:GO Panorama UI Kullanıma Sunuldu