Nedir Bu PlayerUnknown's Battlegrounds ?

Diğer Haberler Çağatay Paçin


PlayerUnknown's BattleGrounds, yani kısaca PUBG ! 

Bir anda patladı, parıldamaya başladı. Twitch.Tv üzerinde yılların oyunlarını geride bırakarak öne çıkmayı başardı. Peki neden ? 

Çünkü hayatta kalmayı, ödül mekanizmalarını ve mücadele etmeyi seviyoruz. İşte PUBG bize bunları sağladığı için hızlı basamaklarla zirveye doğru tırmanıyor. 

"E ama bunun diğerlerinden ne farkı var ?" diye soruyor elbette oynamayanlar. Arma 3 ve H1Z1 ile benzerlikler taşıyan Battlegrounds yine aynı tarzda modların yaratıcısı PlayerUnkown ile  olan Blue Hole ile iş birliği yaparak ortaya böyle yırtıcı bir sonuç çıkarmış.

 
PlayerUnknown's Battlegrounds resmi olarak 23 Martta erken erişime açılmış ve Steam üzerinden satışa başlamış olan FRP, Survival türünde oyunumuzdur. 

Çıkmasının üzerinden henüz bir hafta dahi geçmemesine rağmen hemen herkesin satın aldığı ve dolayısıyla, ' abi adamlar ne para kazandı be ' dedirten oyun. Ha ne kadar kazandırdığına dikkat çekecek olursa 3 günde 11 Milyon Dolar kazandırdı ! 

Öbür yandan ise Türkiye'nin ileri gelen oyun yayıncıları bakalım neler bu yeni oyun için neler demiş;

Jahrein : PUBG genel yapısı ile Arma'dan hızlı ve daha güzel kullanılabilir arayüzlere sahip aynı zamanda H1Z1'den daha yavaş ve simulasyona daha yakın bir oynanış sunuyor bizlere. Zaten Arma serisinde BattleRoyale modu yaparak bu Survival / Br konseptini oyunlara taşıyan adam PlayerUnknown.
Pinti Panda : PUBG nin en büyük başarısı atmosferi. H1Z1'e göre daha rafine ve tatmin edici. Yağma, envanter ve gözlem sürecini doğru yapamazsan hemen cezalandırıyor, kazandığında tatmin duygusu da aynı ölçüde yüksek.
Optimizasyon sıkıntıları mevcut ama oyuncular o kadar sahiplendi ki zaten Playerunknown'u şu noktada sahipsiz bırakmazlar oyunu. Gelişmeye açık olduğunun herkes farkında ve bu da büyük bir artısı. Şahsen oynamak ve yayınlamaktan keyif alıyorum.

Neyse biz gereksiz bilgilere devam edelim :)

Şöyle ki aktif 67bin aktif oyuncusu olan oyunun şu ana dek tartılabilir hasılatı 11milyon $. Böyle büyük bir bütçe akıllara şu soruyu getiriyor,  PlayerUnknown's Battlegrounds' un da bir Major Ligi olur mu ? Sanırım zamanla bunu göreceğiz.

Oyun Steam' de 69 TL.

Üstelik oyunu bir çok tanıdık yayıncı da oynuyor. Üstelik gayette başarılılar.

Örnek vermek gerekirse, Jahrein ve PintiPanda. Hatta öyle bir oyuncumuz var ki Dünya sıralamasında 1. sıra da. O isim tabi ki Mithrain. H1Z1' de gösterdiği performansı rahat bir şekilde oyuna yansıtmış durumda, bizim adımıza sıralamada bayrağımızı dalgalandırdığı için tebrik etmemek elde değil.

Jahrein

Mithrain 
Oyun ile ilgili optimizasyon yardımı istiyorsanız eğer videoyu incelemenizi tavsiye ederim. Keza hali hazırda oyunun kendisi optimizasyon için bir güncelleme getirmedi.

Oyunla ilgili soru ve görüşleriniz için.

Önceki Haber

VainGlory 2017 Bahar Şampiyonası 02 Arena Londra' da !

Sonraki Haber

Geek Fest 2018 Kyrenia