Moskova'nın En Büyük ve İlk Dota 2 Etkinliği

DOTA 2 Ahmet Kökyar

EPICENTER XL Mayıs 2018'de Moskova'da Dota Pro Circuit'in bir parçası olarak gerçekleşecek olan, ilk Dota 2 Major etkinliğine ev sahipliği yapacak.  Hatırlayacağımız üzere EPICENTER Organizatörleri, bu tarz büyük etkinliklikler düzenleyerek, ülkelerdeki büyük kitleleri bir araya getirmeleriyle ün ve statü kazanmışlardı.

4-6 Mayıs tarihleri arasında Moskova'nın VTB Buz Sarayı spor arenasında, 1.000.000 dolarlık ödül havuzunun olduğu ve 1500 TI8 kalifikasyon puanı için yarışacak 12 takımla birlikte playofflar düzenlenecek.

EPICENTER XL Moskova'daki Major statüsünü alan ilk etkinlik ünvanını böylece kazanmış olacaklar.  Turnuvanın ana sponsoru alıştığımız üzere yine ve yine Valve olacak. Etkinliğin ilk oluşunun getireceği avantajlardan bir taneside, etkinlikte başarı sağlayan takımlar Valve tarafından doğrudan The International 2018'e davet edilecekler.

Etkinlik için hali hazırda iki davet organizatörler tarafından çoktan yapıldı. Team Liquid ve yerel BDT liderleri Virtus.pro turnuvanın direkt davet alan 2 takımı oldular.

Önceki Haber

Geçtiğimiz Haftanın Şampiyon İstatistikleri

Sonraki Haber

DOTA 2'de En Çok Kazanan 114 Şampiyon