120 kişi hile yaptığı için tutuklandı

PubG Mehmet Atagul

PUBG'nin çin pazarında hak sahibi olduğu firma Tencent, hilelere göz açtırmamak için tüm gücü ile çalışmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda 1.5 milyon kişinin banlanması ile sonuçlanan ban dalgasının en önemli sebeplerinden birisi olan Tencent, bu sefer çıtayı çok daha yükseklere kaldırıyor. Oyunun son zamanlarda oynanamayacak kadar hile barındırması, sürekli sinirlerinizin bozulması ve eğlenmek yerine eğlenmek dışındaki her şeyi yaptığınız durumları dolayısı ile Tencent gözünü karartıp kollarını sıvadı.

Eğer hile kullanıyorsanız oyun yüklendiğinde kabul ettiğiniz anlaşmaya göre hile yapmanın yasal bir suç olduğunu ve tüm uyarılara rağmen devam ettiğiniz takdirde bu suçu kasıtlı ve bilinçli bir şekilde işlediğinizi kabul ediyorsunuz. Şu an dünya çapında değil ama Çin tarafında bu anlaşmayı bozan ve ısrarla hile kullanan oyuncular artık sadece oyundan uzaklaştırılmakla kalmıyor, tutuklanıyorlar. 

Bu kararın zor ancak gerekli olduğunu savunan Tencent ve Bluehole, bu yükün altından kalkabilecek gibi duruyor. Nitekim zaten biz dahil tüm insanlar bu durumdan oldukca memnun.

Darısı başımıza diyoruz.

Önceki Haber

Neymar kardeşim kafalar pırıl pırıl..

Sonraki Haber

400 Kişilik PUBG'nin İlk Videosu Yayınlandı