Sahtesi değil, gerçeği geliyor!

PubG Mehmet Atagul

Bir süre önce Bluehole (PUBG'nin yaratıcısı) un Tencent'ile çalışmaya başladığını söylemiş, hatta bu konu hakkında ne kadar şanslı olabileceğimizi dile getirmiştik. İlk etapta Çin pazarı için düşünülen PUBG'nin mobil versiyonu şirketlerin kararlarını değiştirmeleri dedikoduları ile beraber dünya pazarında çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Duyumlarımıza göre son zamanda mobil versiyonunun yayınlanmasına oldukça önem verilen PUBG, başta Çin pazarı olsa da artık global mobil oyun pazarında yerini almaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Umuyoruz ki bu duyumlarımız ve dedikodular doğrudur, global pazarda gerçekten kaliteli bir mobil battle royal oyunu mobil piyasanın da altını üstüne getirip diğer oyun üreticilerinin artık PC sektöründe yapmak zorunda olduğu gibi gözlerini dört açıp en iyisini denemelerini zorunlu kılacak bir etki yaratabilir.

Bildiğiniz üzere PUBG'nin çıkışından sonra piyasaya sürülen 3 çok güzel ve yapımı için ciddi paraların döndüğü oyun çöpe atıldı. Bu oyunların tek çöp olmasının tek sebebi ise PUBG oyuncuları kazanmak için bütün dertlerini dinleyip hemen test sunucularında çözüm için çalışırken yeni çıkan efsane kategorisine girebilecek güzel oyunların bunu yapmak yerine görmezden gelmesi oldu.

Yani artık PC oyun dünyasının bir miladı var; PUBG'den önce ve PUBG'den sonra. Umuyoruz artık mobil oyun dünyası da oyun hazırlıklarını bu duruma göre yapmaya başlarlar. 

Önceki Haber

XBOX ONE' DA 1 MİLYON İNDİRME

Sonraki Haber

400 Kişilik PUBG'nin İlk Videosu Yayınlandı