Team Bosphorus ve ESL Oakland Hakkında

PubG Çağrı Paçin


"Tüm Türkiye tek yürek sizi destekliyoruz" Sloganları ile sırtlarına vurula vurula GamesCom PUBG Invitational 2017'ye gönderilen başarılı bir takımın ESL Oakland mücadelesinde tıkanan yollarından bahsedeceğim. 

Bu takımın üyeleri bildiğiniz yüzlerden oluşuyor sırasıyla saymak gerekecek olursa ;

GamesCom içerisinde tutulan puanlama ve derecelendirmelerde Bosphorus takımı şuan Oakland için davet alan bir çok takımın oyuncusundan üst seviyelerde yerini edinmiş adeta ortamı tokatlayıp geçmiştir desek yeridir. Aşağıda göreceğiniz puan tablosu "Combined Points" olarak geçmektedir. Vurduğun hasar, öldürme, yaşam süresi gibi istatistikleri ele alarak hesaplanır. Zaten tablonun sonucu sizlerinde huzurundadır. 

Mithrain ve Wtcn duo turnuvada yine bizleri gururlandırarak 3.lük ödülünü almış ve derece ile maçı kapatmışlardır. Bununla beraber oynanan 3 karşılaşmadan 1 tanesini zafer ile bitirmişlerdir.  Unutmamak lazım ki PubG'de yaşamakta ölmekte takım işidir. 

Çok şık hazırlanan bir video ile GamesCom'a davetleri açıklanan ekibin şuan neden ESL Oakland için davet almadığı merak ediliyor. Konu ile ilgili Bluehole, Esl yetkilileri ile irtibata geçilip hiç bir sonuç alınmadığını belirten ekip oyuncuları ümidi kestiklerinide ekleyerek beklentilerinin boş çıkmasının üzüntüsünü yaşıyorlar. Çünkü başarı ve takım çalışması ile güçlerini kanıtlayan Team Bosphorus takımı hak ettiği yere gidemediklerini düşünüyorlar. 

Burada akıllara 2 soru geliyor. 1. Soru ABD hükümetinin TR'ye karşı yaptırımları olan Vize sıkıntısı buna sebep vermiş olabilir mi ? Yada ESL'in böyle büyük organizasyonlar için kulüp tadında çalışan ekiplere davet attığı gibi bir durum olabileceği mi ? 

Şuana kadar Oakland için davet edilen takımlar şöyledir ;

TSM, Team Liquid, Noble, Luminosity, Alliance, Cloud9, GCE, Nip ve Penta Sports. Herşey henüz bitmiş değil. Çünkü hala 3 tane boşta bekleyen slot mevcut. Buralara kimlerin gideceği kulislerde konuşuluyor olsa bile organizasyon duyurmadığı sürece hepsi dedikodu olarak geçerlilik görmektedir. 

Ferit ile konuştuğumuzda Vize olayının problem olmayacağını belirten oyuncu schengen ile durumun çözülebileceğini belirtiyor. Lakin davet gelmemesi konusuna değinen Ferit bu saatten sonra böyle bir durum olmayacağını düşünüyor. 

ESL Türkiye tarafında konu ile ilgili çalışma yapıldığı gündemde ama henüz resmi bir açıklama yok. 

 

 

So briefly summarize what we will summarize in the universal field among the many teams to keep the heads of the team Bosphorus, had no reason to be invited to the soon-to-be-arranged ESL Oakland, it was a big question mark for everyone. We have doubts that it will be a bureaucratic sanction from the way we have written. There is no clear explanation, 'Why can not we go?' We can think of all the shangs because we can not get the answer of the question. We are looking forward to a request for a good or bad return to the requests submitted to the authorities in the near future. We will quickly transfer all developments to you.

Önceki Haber

IEM Oakland'da PUBG Fırtınası Başlıyor

Sonraki Haber

400 Kişilik PUBG'nin İlk Videosu Yayınlandı