BLAST Pro Series İstanbul duyuruldu

CS:Go Mehmet Atagul

CS:GO’nun en prestijli turnuvalarından biri olan BLAST Pro Series‘in sıradaki durağı resmen İstanbul oldu. Turnuvanın ödül havuzunun ise 250.000$ olacağı tahmin ediliyor.

 

The BLAST Pro Series ile birlikte Türkiye tarihinde ilk defa uluslararası bir espor turnuvası oynanmış olacak ve SK GamingFaZe ClanCloud 9 gibi dünyanın en büyük CS:GO takımları ilk defa mücadele etmek adına ülkemize gelecek.

BLAST Pro Series’in 2017 yılında Danimarka’nın Kopenhag şehrinde düzenlenen ilk turnuvası, Danimarka’nın tüm ulusal televizyon kanallarının seyirci rekorlarını kırıp, Olimpiyatları, hatta Eurovision şarkı yarışmasını bile geçmişti. Twitch’de 2,5 Milyon‘dan daha fazla seyirci ve Çin’den de farklı platformlardan bir 2,5 Milyon‘dan fazla kişi tarafından izlenmişti. Televizyon ve sosyal medyayı da hesaba katarsak toplamda 275 Milyon‘luk haneyi ekran başında tutmuştu.

Son birkaç yılda hükümet ve sektörel şirketler tarafından yapılan yatırımlar Türkiye’yi ESpor sektöründeki en iyi ülkelerden biri haline getirmiş.

Space Soldiers takım kaptanı olan Engin “MAJ3R” Küpeli’nin yorumu:

“Hepimiz Kopenhag’daki BLAST Pro Series’i izledik. Etkinlik ve turnuva inanılmaz gözüküyordu. Takımların arenadaki oynayış konsepti hem seyirciler, hem de oyuncular için harikaydı. Oradaki atmosfer çok büyüleyiciydi.”

“İstanbul’da gerçekleşecek olan BLAST Pro Series’e davet edildikten sonra çok motive olduk. Dünyanın en iyi takımlarıyla kendi toplumumuz karşısında oynayacağız. Çok etkileyici olacak, dünya çapında oynanan CS:GO’yu Türk seyircilere sunacağız.”

BLAST Pro Series İstanbul Hakkında Genel Bilgiler:

  • Dünyanın en iyi CS:GO takımlarından 6’sı yer alacak.
  • Etkinliğin yapılacağı mekan ve tam tarihi ilerleyen zamanda duyurulacak. Biz ThatsGameBro ekibi olarak tüm detaylarıyla gelişmeleri aktarıyor olacağız.
  • Grup aşamasından Büyük Finale kadar her maç tek günde oynanacak. (Etkinlik 1 günlük olacak)

Turnuvaya Katılacak Takımlar:

Turkey Space Soldiers Other Davet Edilecek
OtherDavet Edilecek OtherDavet Edilecek
OtherDavet Edilecek OtherDavet Edilecek
Önceki Haber

TARIK - ELEAGUE MAJOR BOSTON MVP si

Sonraki Haber

Göğsümüzü kabartan Space Soldiers'ın WESG başarısı!