Göğsümüzü kabartan Space Soldiers'ın WESG başarısı!

CS:Go Mehmet Atagul

Space Soldiers 2017 yılının kasım ayında gerçekleşen WESG 2017 Avrupa ve CIS bölge finallerinde üçüncü olarak WESG finallerine gitmeye hak kazanmıştı.

WESG finalleri ise geçtiğimiz hafta salı günü başladı. WESG, aynı takım içerisinde yer alan tüm oyuncuların aynı milletten olmasını zorunlu tuttuğu için FaZe ve Astralis gibi pek çok güçlü takım major seviyesinde ödül havuzuna sahip olan bu turnuvaya katılamadı.

Önde gelen Fransız takım EnVyUs ve turnuva öncesinde favori gösterilen Brezilyalı takım SK Gaming daha grup aşamalarından çıkamadan elendiği turnuvada Space Soldiers ise Godsent’i eledikten sonra Gambit, Natus Vincere takımlarından oyuncu bulunduran Team Russia‘ya karşı galibiyet alarak finale yükselmeyi başarmıştı. Finalde geçtiğimiz major turnuvanın şampiyonu takım Cloud 9‘ı eleyen TeamOne’a karşı galibiyet almış Fnatic ile karşılaşan Space Soldiers üst düzey oyununa rağmen ufak hatalar nedeniyle son haritayı 16-14 skorla kaybetti.

 

Space Soldiers final maçını kaybetse de 6 milyon Türk Lirasına yakın ödül havuzu olan turnuvanın ikincilik ödülü olan 1 milyon Türk Lirasını eve getiriyor.

Turnuvanın saatleri Çin’e göre aylanmış olduğundan sabahın erken saatlerindeki bu maçı kaçırmış olabilmeniz oldukça normal. Maçın tekrarını aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Oyun severler tarafından beklenen büyük finalin ilk haritasında ünlü temsilcimiz Fnatickarşısında oldukça iyi bir oyun sergilemesine karşın yaşadığı bir takım şanssızlıklar nedeni ile ilk haritadan mağlup olarak ayrıldı. Daha sonra final maçının ikinci haritasında ünlü temsilcimiz Space Soldiers, daha stratejik bir şekilde oynayarak final maçının ikinci haritasını kazandı ve durumu eşitledi. Daha sonra büyük final maçının son maçında rakibi karşısında 14-7 gibi oldukça önemli bir skoru elinde bulunduran ünlü temsilcimiz, skorunu bir türlü 15‘e getiremedi ve final maçını Fnatic ekibine karşı 16-14‘lük bir skorla kaybederek 800.000 dolarlık ödülü kıl payı kaçırdı.

Bu sonuç ile birlikte turnuvayı ikinci olarak tamamlayan ünlü temsilcimiz 300.000 dolarlık ödülün sahibi olmuş oldu. Son haritada yakalamış olduğu büyük avantajı bir türlü kullanamamasına karşın ünlü temsilcimizin turnuva boyunca gerçekten büyük işlere imza attığını düşünüyoruz.

Bu başarılarından dolayı Space Soldiers ekibini tebrik ediyor ve yakalamış olduğu bu başarıların devamını diliyoruz.

Önceki Haber

Space Soldiers' dan sevindiren haber