Intel ESL Turkiye CS:GO Şampiyonası Finali Belli Oldu !

CS:Go Çağatay Paçin

Intel ESL Türkiye Şampiyona Finali, 5 Kasım' da Volkswagen Arena' da !

Geçtiğimiz dönem Intel ve ESL' in ortak kararı ile, Türkiye' de ki eSports' un gelişimi adına yapılmaya başlanan turnuvalardan birisi olan, Intel ESL Turkiye CS:GO Şampiyonasının finali belli oldu.

Dark Passage ekibi, Space Soldiers' ın tarihsel uyuşmazlıklardan ötürü maça katılamaması nedeniyle hükmen galibiyet alıp finale çıktı.

Ardından, Sons of Snakes ekibi ANT eSports' u yenerek finale çıkan isim oldu.

Kazananın finale gideceği bu maçta iki takımda da kazanma isteği vardı. Fakat Overpass haritasında bunu iki yarı boyunca da sürdüren Sons of Snakes ekibi ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarı ise T tarafında taktiklerinde başarılı olamayan ANT eSports, Snakes’e karşı sadece 2 raunt aldı ve sonuç olarak da ilk karşılaşma 16-8 Sons of Snakes üstünlüğüyle sona erdi.Gecenin son karşılaşması olan maçın aynı zamanda son haritası oynandı. İkinci harita olan Nuke’ün CT tarafı her zamanki gibi ağır bastı. ANT eSports ile Sons of Snakes karşılıklı seriler yakaladı ve heyecanın yüksek olduğu bu yarı 8-7 ANT üstünlüğüyle bitti. Ama maçın ilk yarısının bir hayli çekişmeli geçmesi ikinci yarıya yansımadı. Sons of Snakes’in inanılmaz CT performansıyla beraber ikinci yarıda tek bir raunt alamayan ANT eSports takımı finale giden bileti alamıyor ve bu sonuçla 16-8 ile Sons of Snakes finalist oluyor.

Avrupa’da ve dünyada büyük ses getiren Space Soldiers ile Dark Passage.BKM Express bildiğiniz gibi finale giden yolda son kez karşılaşacaklardı. Lakin temsilcimiz Space Soldiers, 2-5 Kasım arası Bükreş’te oynanacak ve ilk ikinin Majör’e katılacağı Avrupa Minör turnuvasında ülkemizi temsil edecekler. Bu yüzden Space Soldiers, Dark Passage.BKM Express karşısında 2-0 hükmen mağlup ilan edilmiş olup şampiyonadan çıkarılmasına karar verilmiştir. Böylece Dark Passage.BKM Express ve Sons of Snakes 5 Kasım Volkswagen Arena LAN Finalinde kıran kırana çarpışacak iki ekip olmuştur.

Önceki Haber

Europe Minor - ELEAGUE 2018 Grupları Belli Oldu

Sonraki Haber

Göğsümüzü kabartan Space Soldiers'ın WESG başarısı!