SpaceSoldiers, ESL Pro League Sezon 7’ye girdi

CS:Go Mehmet Atagul

 ESL Pro League Sezon 7’ye yükselme maçında dün akşam GODSENT’i 2-0 mağlup eden SpaceSoldiers, bu sonuçla birlikte 13 Şubat’ta başlayacak turnuvada mücadele edecek ve Avrupa’nın önde gelen takımlarıyla karşılaşacak.

İlk map Cobblestone’da oldukça rahat bir oyun ortaya koyan Space Soldiers, muazzam bir terör tarafı oynarken rakibine sadece dört raunt verdi. CT tarafında da üst üste beş raunt alarak haritayı kapatmayı başardı. XANTARES 2.06 ratingle üst düzey bir performans ortaya koydu.

İkinci map Inferno’da ise işler biraz değişti. Çok da iyi olmayan bir CT tarafı oynayan ekibimiz, GODSENT’in dönüşü için açık kapı bıraktı. Terör tarafına geçildiğinde ise üst üste yedi raunt alarak seriyi kapatma noktasına getirsek de B bomba bölgesinden yapılan rush işleri tamamen tersine çevirdi ve birden GODSENT oyuna ortak oldu. Bu rauntta sonra GODSENT, altı raunt alarak durumu 14-14’e getirdi. İki taraf da birer raunt alarak maç uzatmaya gitmiş oldu. Uzatma bölümünde ise iyi bir oyun sergileyen Space Soldiers, GODSENT’i mağlup ederek ESL Pro League Sezon 7’ye katılma hakkını elde etti. XANTARES, ikinci haritada da muazzam bir oyun ortaya koyarak tam 39 fragle oynadı.

ESL Pro League Sezon 7, 13 Şubat – 26 Nisan tarihlerinde yapılacak. Biz de sizlerle beraber turnuvayı çok yakından izliyor olacağız. Konu ile ilgili tüm gelişmeleri anlık olarak sitemizden takiğ edebilirsiniz.

İşte Sezon 7'ye girişi netleşen takımlar:

Poland AGO Denmark Astralis
France EnVyUs Europe FaZe
Sweden fnatic France G2
Europe HellRaisers Denmark Heroic
Europe LDLC Europe mousesports
Sweden NiP Denmark North
Ukraine Natus Vincere Turkey Space Soldiers
Önceki Haber

BLAST Pro Series İstanbul duyuruldu

Sonraki Haber

Göğsümüzü kabartan Space Soldiers'ın WESG başarısı!