StarSeries i-League Season 4 Finali: Mousesports-Navi

CS:Go Mehmet Atagul

StarSeries i-League Season 4’de yarı final karşılaşmaları tamamlandı. Alınan sonuçlar ile finale yükselen takımlar Mousesports ile Navi oldu.

 

StarSeries i-League S4, 17-25 Şubat tarihleri arasında Ukrayna’da düzenleniyor. Toplam 16 takım 300.000$ ödül havuzu için kıyasıya mücadele etti. Swiss formatı ile BO-3 üzerinden karşılaşmalar oynandı.

Finallere Her İki Takım da Nasıl Geldi?

StarSeries i-League S4, grup aşamasında 3-2 ile bir üst tura çıkmayı başaran Navi ile Mousesports takımı finalde karşı karşıya gelmiş oldu. Mousesports son grup karşılaşmasını son major şampiyonu Cloud9 ile oynamıştı ve karşılaşmayı kazanarak turnuvaya devam etmeye hak kazanmıştı. Navi takımı ise ilk iki maçını kazanmasına rağmen SK Gaming ve Faze Clan‘a kaybederek grup aşamasında kader maçına Heroic karşısında çıkmıştı. Karşılaşmayı 2-1 ile kazanan Navi yoluna devam etmişti.

Çeyrek finallerde ise Mousesports G2’yu 2-0 ile geçerken Navi‘de Astralis’i 2-1 ile geçmişti. Yarı finallerde Mousesports, SK Gaming’i çeyrek finalde turnuva dışına iten Liquid ile karşılaşmıştı. Mousesports karşılaşmayı 2-1 kazanarak finale çıkan ilk takım oldu.

Navi‘nin rakibi ise zorlu FaZe Clan idi. İlk maçı vermesine rağmen Navi pes etmedi ve karşılaşmayı 2-1 yenerek finalde Mousesports’un rakibi oldu.

Final karşılaşması bugün saat 21.00’da B0-3 üzerinden oynanacak. 3.lük maçı da Liquid ile FaZe Clan arasında bugün saat 18.00’da BO-3 üzerinden oynanacak.

Turnuvayı kazanan takım 130.000$ ödülün sahibi olurken Navi ev sahipliği yaptığı turnuvada favori takım durumunda bulunuyor ancak Mousesports takımı da kolay lokma olmayacağını herkese oynadığı oyun ile kanıtlamış durumda.

Önceki Haber

V4 Future Sports Festival Turnuva Detayları

Sonraki Haber

Göğsümüzü kabartan Space Soldiers'ın WESG başarısı!