ESL Afrika Şampiyonası Başlıyor !

Hearthstone Çağatay Paçin

ESL, ESL Afrika Şampiyonasını yapacağını açıkladı. 150bin $ ödül havuzu olan turnuva CS:GO ve Hearthstone için yapılacak turnuvalara dağıtılacak.

ESL, Afrika kıtasında ilk şampiyonasını - ESL Afrika Şampiyonası'nı - açıkladı. Profesyonel Güney Afrika CS: GO takımları ve dünyanın dört bir yanından gelen Hearthstone oyuncularına, R2.000.000 (~ $ 150.000)toplam ödül havuzuna sahip olan bu etkinliğe katılma şansını verdiler.

ESL’ in Yönetim Kurulu Üyelerinden olan Malte Barth, " ESL Afrika Şampiyonasını yerel esport topluluğuna getirmekten dolayı heyecanlıyız. Oyunculara önde gelen global lig ve turnuvalarda rekabet etme fırsatı vererek, ESL esports evreni içinde efsanevi anlar yaratma yolunda onlara yardımcı oluyoruz. Ortağımız Kwesé ile birlikte, ESL Afrika Şampiyonasını büyük bir başarıya dönüştürmeyi taahhüt ediyoruz! " dedi.

Etkinlik öncesi seriler Nisan'dan Haziran'a kadar sürecek ve tüm ilgili tarafların grup aşamasında sekiz yerleşimi güvence altına alabilecekleri açık niteliklere sahip olacaklar. Grup aşamasındaki ilk dört oyuncu / takım ön serinin play-off'larına ilerleyebilecekken, alttaki dört oyuncu / takım, ikinci seriye küme düşme maçlarına gönderilecek.

İkinci seriyle ilgili olarak, Temmuz öncesi serinin tamamlanmasının ardından derhal başlayacak. İkinci seriye elemelerden gelen ilk dört oyuncu / takım, küme düşme maçlarında ön seride grup aşamasındaki alttaki dört oyuncuya / takıma katılacak ve burada birinciliğin ikinci serisinin grup aşamasına geçeceği belirtildi. Grup aşamasından çıkacak ilk dört oyuncu / takım, Ekim ayında Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde Ticketpro Dome'da düzenlenen LAN Finallerine yükselecek.

Önceki Haber

Hearthstone Global Games' in Final Yeri Belli Oldu !

Sonraki Haber

Years of the Mammoth Dünya Şampiyonası Geliyor!