2018 Republic of Gamers Üniversite Ligi birinci elemeleri sonuçlandı!

League of Legends Ahmet Kökyar

Üniversitelilerin takımlarıyla beraber kıyasıya mücadele ettiği 2018 Republic of Gamers Üniversite Ligi’nin Eleme Aşaması’nda ilk hafta müthiş maçlarla sonuçlandı.

Toplamda 422 takımın katılımıyla rekor kıran, ilk aşamaların çiftli eleme sistemiyle en iyi 1 maç üzerinden finallerin ise en iyi 3 maç üzerinden oynandığı ve tüm hafta sonu devam eden ilk hafta elemeleri heyecan dolu karşılaşmalara sahne oldu.

Bu karşılaşmalar sonucunda birinci hafta elemelerinin galipleri isimlerini bir sonraki aşamaya yazdırdılar. Elemelerden hemen sonra yapılan Kontenjan Turnuvası’nda, sıralamada 16. sıradan 32. sıraya kadar olan takımlar karşılaştı ve galip olan takım “Hacettepe Reignover” oldu. Hacettepe Reignover takımını, aldığı ikincilikle Harran University takip etti. Bu iki takım, Kontenjan Turnuvasının ilk iki takımı olarak Republic of Gamers Üniversite Ligi grup aşamasının yedek takım listesinde yerlerini aldı.

Bilgilendirme

Elemelerde isimlerini ilk 16'ya yazdıran takımların, halihazırda grup aşamasına yükseldikleri için, ikinci hafta yapılacak elemelere katılmalarına gerek yok. Bu takımların 2. eleme kayıtları sistemden silinecek. Önümüzdeki süreçte, grup aşaması başlamadan önce takımların durumları kontrol edilecek ve uygun olmayan takımlar olduğu takdirde yerleri kontenjandaki diğer takımlar ile doldurulacak.

Birinci elemelerden çıkan takımlar:

 

METU Savage5 eSports
Hacettepe Hangover
Bogazici Reloaded
Bilkent Prestige
Başkent Red Warriors
Power Ragêrrs
Team Lash
BAU E-SPORTS WHITE
SUTabancası
Diamond Warriors
BAU GOLD
İstanbul Üniversitesi
P. K.
Marmara Five
Iron Stars
YakarTOBB

Elemeye katılan tüm ekipleri ve bir sonraki aşamaya yükselen takımlarımızı kutlarız.

Pek çok profesyonel oyuncunun çıkış noktası olan Republic of Gamers Üniversite Ligi’nin 2. hafta elemeleri 3-4 Mart'ta gerçekleşecek. Aynı üniversitede takım kuran tüm öğrencilerin katılabileceği turnuvada, oyuncuları bekleyen ödüller şunlar:

  • 1. takıma 10.000 TL değerinde ödül çeki
  • 2. takıma 7.500 TL değerinde ödül çeki
  • 3. takıma 5.000 TL değerinde ödül çeki
  • 4. takıma 2.500 TL değerinde ödül çeki

Ayrıca çeyrek finalde oynayan tüm oyuncular 5.000 RP ödül kazanacak.

Önceki Haber

Bölgesel farklılıklar

Sonraki Haber

GüestGo! III Geliyor!