Gruplar seviye atlıyor!

League of Legends Ahmet Kökyar

Arkadaşlarınla LoL oynamak artık daha güzel. Açık gruplar bir sürü davet göndermeden lobinizi doldurmanın yeni yolu ve artık oyunda. Gruplar, 8.6 Yaması'yla birlikte sesli sohbete de kavuşacak. Böylece canavar kesmeye bayılan Udyr'inizden biraz da baskın yapmasını kendi sesinizle rica edebileceksiniz.

 

Herkes Davetli

Herkese davet gönderip umutla arkadaşlarınızın bunları kabul etmesini beklediğiniz günler geride kaldı. Artık bir sıra seçmenizin ardından açık grubunuz arkadaşlarınızın arkadaş listelerinde görünür hale gelecek. Buradan grupta kaç kişilik yer olduğunu ve seçtiğiniz sırayı görebilecekler. Ardından tek bir tıkla grupta yerlerini alabilecekler. Hatta onların arkadaşlarının da gruba katılması mümkün olacak.

 

Yani eğer Sıralı Seçim oynamayı seçerseniz, arkadaşlarınız grupta 4 kişilik yer olduğunu görecek ve isminizin yanındaki düğmeye tıklayarak grubunuza katılabilecek. Ardından hem onların arkadaşları hem de sizin arkadaşlarınız grupta 3 kişilik yer olduğunu görerek katılmayı seçebilecek. Ardından hem onların arkadaşları hem de sizin arkadaşlarınız grupta 2 kişilik yer olduğunu görerek katılmayı seçebilecek. Ardından hem onların arkadaşları hem de sizin arkadaşlarınız bu espriyi biraz fazla uzattığımızı fark edecek.

Sıra sınırlamaları değişmediğinden Uğursuz Koruluk'u ikiden fazla takım arkadaşıyla birlikte oynayamayacak ve Dereceli Esnek'e dört oyuncuyla giremeyeceksiniz.

Eğer açık gruplar hoşunuza gitmiyorsa bu özelliği lobideki bir düğmeyle kapatabileceksiniz ve istemci seçiminizi hatırlayacak. Grubunuzu kapattıktan sonra da arkadaşlarınızı davet edebileceksiniz.

 

Grup Sesli Sohbeti 8.6 Yaması'nda. İşte Ayrıntılar:

8.6 Yaması'nın ardından grubunuz artık yardım çığlıklarınızı duymazdan gelemeyecek; çünkü sesli sohbet sayesinde sesinizi gerçekten duyurabileceksiniz. Sesli sohbet yalnızca birlikte sıraya giren gruplar için çalışacak. Eğer grubunuz iki kişiden oluşuyorsa oyunda yalnızca bu arkadaşınızın sesini duyacaksınız. Bir arkadaşınızın grubuna katılır katılmaz otomatik olarak sesli sohbete bağlanacaksınız ve birlikte oynamaya devam ettiğiniz sürece bağlı kalacaksınız. Tabii hepimizin baskın yerken yeterince yüksek sesle bağırmayan bir arkadaşı olduğundan, oyun içerisinde tab tuşuna basarak ayarlarınızı düzenleyebilecek ve onu daha iyi duyabileceksiniz. Sesli sohbet iki veya daha fazla oyuncudan oluşan bütün gruplar tarafından kullanılabiliyor.

 

 

Kombolar Başlasın

Farklı takım kompozisyonları deneyin, eğlencesine birkaç oyun atın veya organize takımınızla rakiplerinize aman vermeyin. Soru ve görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

Önceki Haber

2018 Republic of Gamers Üniversite Ligi birinci elemeleri sonuçlandı!

Sonraki Haber

GüestGo! III Geliyor!