Valve neyin peşinde ?

CS:Go Mehmet Atagul

Tweeter, facebook, reddit gibi platformlarda şu ara sıkça duyduğumuz battle royal mantığının CS:GO' ya işlenmesi olayı ne kadar doğrulanmamış olsa da söylentiler oldukça ciddileşmeye başladı. Hatta şu an halihazırda bu mantığı yürüten bir site ile Valve anlaşmaya gidiyor, anlaşmak istiyorlar ya da beraber çalışıyorlar gibi yüzlerce söylenti dolanıyor. 

Geçtiğimiz hafta çok da ciddiye almadığımız bu söylentiler ciddi ortamlardaki admin ve moderatörlerin de katılması ile büyük bir ciddiyet kazanmış durumda. Resmi bir battle royal sunucusu yada modu piyasaya sürülecekmi hala net bir şey söyleyemeyiz ancak durum o ki Valve bunu yapmazsa CS:GO'nun çok büyük bir kesmi PUBG'ye geçecek.

Zaten CS'nin çoğunu şu an elinde tutan PUBG, kalan kemik tayfayı da alırsa inanın CS'de oynamaya değer pek bir şey kalmaz. Adminler de bu mantık ile yürüyüp er yada geç CS:GO'nun battle royal akımına uymak zorunda kalacağı kanısında hemfikirler. Biz de aksini düşünüyoruz diyemeyiz ancak benim şahsi fikrim herşeyden önce CS'nin Anti-Cheat sistemine ciddi bir güncelleme gerektiği yönünde. 

Bir gün içerisinde girdiğim toplam 9 maçın 2'si beraber 7 si win. Bu süre zarfı içerisinde 2 kere takımıma, 2 kere karşı takıma hile geldi. Karşı takıma gelen hilelerden birisi mid kapıdan hiç umursamazcasına kapı arkası awp sıkıyor, diğeri her el adamları a ya gönderip tek başına b takılıyordu. Hepimiz biliyoruz ki şu anki anti-hile sistemi ile bir battle royal sistemi gelse bile oyuncular isyan edecek, uzun emeklerin sonu yine kanser report botları olacak. 

 

Önceki Haber

CS:GO 19/12/2017 Güncellemesi !

Sonraki Haber

16.02.2018 Güncelleme Notları - CLUTCH KASASI