/geliştir: Şampiyon isimleriyle ilgili güncelleme

League of Legends Ahmet Kökyar

Bilgilendirme

Bu duyuru tabii ki 1 Nisan şakasıydı :)

Tüm şampiyonlar kendilerine özgü hikâyeleri ve elbette isimleriyle özeller. Hiçbirinin ismine müdahale etmek gibi bir niyetimiz yok.

Her gününüzün gülücükler ve mutlulukla geçmesini dileriz!

Selam,

Daha önceki duyurularımızda, amacımızın League of Legends’ı Türkçeye çevirmek değil; Türkiye’de üretilmiş bir oyun hissiyle sunabilmek olduğunu pek çok kez belirtmiştik.

Yerelleştirme çalışmalarımızda ilk günden beri kafamızı kurcalayan sorunlardan biri, bu hissi repliklerle verebilmemize rağmen, şampiyon isimlerinde aynı şekilde hareket edemememizdi.

Şampiyon isimlerini Türkçeleştirip Türkçeleştirmemek konusundaki kararsızlığımızı bozan, bazı oyuncularımızın bu isimleri telaffuz ederken yaşadığı zorluklar oldu. Xin Zhao’yu “İksin Zıhao”, Tryndamere’i “Tayrandamara”, Yasuo’yu “Aseryo” diye telaffuz eden oyuncularımızın varlığı, bizi şampiyon isimlerini de yerelleştirme fikrini yeniden gözden geçirmeye itti.

Yapacağımız değişikliklerin son hali olmamakla birlikte, tercih ettiğimiz isimlerden bazılarını sizinle paylaşmak ve size neler hissettirdiklerini öğrenmek istedik.

Şampiyon ismi Güncelleştirilmiş isim
Ashe Ayşe
Camille Cemile
Taric Tarık
Illaoi Ayla
Zilean Ziya
Tryndamere Turan Demir
Anivia Aliye
Azir Aziz
Brand Birand
Braum Burhan
Dr.Mundo Dr. Memduh
Ekko Ekrem
Janna Canan
Kassadin Abidin
Kennen Kenan
Malzahar Mazhar
Diana Derya
Rakan Hakan
Orianna Oya
Nautilus Numan
Gnar Nuri
Shen Şener
Syndra Sinem
Zyra Zehra

Bu değişiklikleri yaparken şampiyonların hikâyelerini de gelecekte isimleriyle uyumlu olacak şekilde güncelleyeceğimizi bilmenizi isteriz. Sonunda bu değişiklikleri yapacağımız için kendimizi çok mutlu hissediyoruz.

Bu yeni isimlerin size hissettirdikleri neler? Sizin isim önerileriniz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

*kaynak : Riot Games

Önceki Haber

Şampiyon ve kostüm indirimi: 30.03 — 02.04

Sonraki Haber

/GELİŞTİR: YAKLAŞAN ARAM DEĞİŞİKLİKLERİ