Eski istemci kaldırılıyor.. Kaldırdık Riot.Geldi mi ?

League of Legends Sihirdar Vadisi

Eski istemciyi hala daha kullanan canlarımız, eş dost akrabalarımız varken Riot'un bunu  yapması çok canice. Katil!

Şaka bir yana artık eski istemciye veda etmek isteyen Riot, bu kervana bizlerin de katılmasını istiyor.

  • İlk önce Okyanusya ve iki Latin Amerika sunucusundan rasgele seçilen küçük bir grup otomatik olarak güncellenen istemciye geçeceklermiş.
  • Bu geçiş aşamanın iyi geçmesi hâlinde Okyanusya ve Latin Amerika'daki tüm oyuncular, eski istemciye geri dönemeyecekleri şekilde otomatik olarak güncellenen istemciye geçeceklermiş.
  • Bu geçiş aşamaları tamamlandıktan sonra geçiş işlemleri tüm sunucularda adeta bir virüsmüşçesine yayılarak devam edecekmiş.
  • Son aşamada ise sözde "Boş Alan Oluşturmak İçin" eski istemci dosyalarını bilgisayarımızdan silecekmiş Riot Bey. Bizden kaçmaz. İki gün sonra youtube da eski istemciye geçiş videoları görürüz.

Hadi diyelim ki geçtik.Bize ne getirisi olacak bu yeni istemcinin ?

Bu sorunun cevabını da Riot versin;

  • Bütün sıralarda, şampiyon seçimi sırasında kostüm alabilme.

  • Şampiyon seçimi sırasında arkadaşlarınla yeni sohbetler başlatmanı sağlayacak güncellenen sohbet modülü.

  • İstemciyi yavaşlatan animasyonları kapatarak ve oyundayken istemcinin arka planda çalışmasını engelleyerek istemciyi hızlandıran daha da gelişmiş Tasarruf Modu. En başından beri, eski istemciyi çalıştırabilen bütün makinelerin güncellenmiş istemciyi de çalıştırabilmesi gerektiği konusunda açık olduk ve bu hedefe hem bütün oyuncuları etkileyen performans artışları hem de özellikle Tasarruf Modu kullanan oyuncular için güçlendirmelerle ulaşmak istiyoruz.

  • Eşya seti oluşturma aracı geri dönecek. İstemci alfasındayken eski istemcideki eşya seti oluşturma aracını (güncellenen istemcinin oluşturulmuş eşya setlerini hala destekliyor olmasına rağmen) yeniden oluşturmayacağımızı açıklamıştık. Oyuncular büyük bir tutkuyla bizden yeniden düşünmemizi istediler. Biz de düşündük. Eşya seti oluşturma aracını tekrar oluşturma düşüncesindeyiz; fakat henüz geliştirme sürecine başlamadık ve bu yüzden eski istemciyi yenisiyle değiştirdikten sonra bile bu aracı oluşturmamız biraz zaman alabilir. Yine de sonunda yapılacaklar listemize geri döndü. Tabii ki eski istemciyi kaldırmak hâlâ listenin ilk sırasında.

Önceki Haber

22 Şubat 2017 PBE Güncellemeri: Yeni Kostümleri !

Sonraki Haber

8.7 Yama Notları | Giderilen Hatalar