Riot Games Yayın Haklarını Sattı ! Peki Twitch.Tv Ne olacak ?

League of Legends Sihirdar Vadisi

İşin duyuru kısmına geçmeden önce hemen kendi fikrimizi belirtelim. Dünya devleri ile çalışam BAMTech ve Riot Games iş birliğine girdi. Yani özetleyecek olursa artık Riot Games'in ürünleri olan bütün oyunların yayınları yani sadece League of Legends yayın hakları tamamen BAMTech'e geçti. 

Bamtech bu ayrıcalık için her 6 sene boyunca her yıl Riot'a 50 Milyon Dolar para ödeyecekmiş. Yani sizin anlayacağınız 175 Milyon TL !

Bamtech aynı zamanda Disney ve MLG ( Beyzbol şeysi ) gibi büyük organizasyonların da ortak şirketi. Peki şuan Twitch üstünde yayın yapılıyor o konu ne olacak ?
Çünkü Bamtech genel olarak yayınlarını kendi sitelerinden ve araçlarından yapıyor. Umarız Twitch ile bir anlaşmaya varabilirler ! 

Riot'tan gelen resmi açıklama ise şöyle ;

Riot Games ve BAMTech’in profesyonel League of Legends espor içeriğini dünyanın her bölgesine aktarmak için türünün bir ilki olan uzun vadeli bir ticarileşme ortaklığına girdiğini duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. BAMTech ile birlikte, sponsorluklar ve reklamlar olmak üzere birçok açıdan sporumuzdan aldığımız geliri artırmak için yakından çalışacağız. Önümüzdeki yıldan başlayarak, BAMTech’in sınıfındaki en iyi teknolojilerinden güç alarak hayranların League of Legends’a ulaşması ve bağlantıda olması için ekstra imkanlar ve fırsatlar oluşturup, espor izleme deneyimini artırmak için de birlikte çalışacağız.

Bu, sporumuz için inanılmaz büyüklükte bir yenilik. Geçmişte söylediğimiz gibi, bir sporun uzun sürmesi için gerçek bir ekonomik sürdürülebilirlik çok büyük önem arz etmekte ve bu partnerlik de, bahsettiğimiz amaca ulaşmak için müthiş bir adım niteliği taşıyor. Dijital sponsorluk ve medya satışlarında yenilikçi olan BAMTech, dijital sporumuz geliştikçe uzun vadeli ve anlamı bir değer taşımasında bize yardımcı olacak. BAMTech’te, takımlar, oyuncular ve hayranlar için uzun vadeli bir geleceği olacak profesyonel League of Legends sahnesini geliştirmeye kendini aynı derecede adamış bir ortaklık fırsatı bulduk. Sporumuza olan inançları ve güvenlerinden dolayı şeref duyduk.

Major League Baseball tarafından geliştirilen bir öncü teknoloji servisi ve video yayını şirketi olan BAMTech, dünya çapındaki hayranlarına en iyi kalitede izleme deneyimini geleneksel sporlarda, haberlerde ve eğlence ortaklarında tasarlamaya, geliştirmeye ve dağıtımını yapmaktaya devam ediyor. Espor dünyasındaki ilk adımlarını temsil etmekten gurur duyuyoruz ve hayranların League of Legends espor içeriğini izlerken alabileceği zevki artırabilecek yenilikçi ve zengin seçenekler oluşturmaları için ortaklaşa çalışıyoruz. Gelecekteki önemli dönüm noktalarını ve projeleri paylaşıyor olacağız.

Bu büyüklükteki bir gelişim sadece, League of Legends’ı destekleyen tutkulu hayran kitlesi tarafından mümkün kılınabilir. Hayranlar her zaman güçlü ve başarılı bir sporun temeli oluşturacaktır. Hepimizin sevdiği bir spora yapılan bu tipte bir bağlılık ve yatırım büyük bir güven oylamasıdır ve geleceğimizi birlikte şekillendirirken bu ortaklığın inanılmaz olasılıkları mümkün kılacağına inanıyoruz.

Önceki Haber

12/15 PBE GÜNCELLEMELERİ

Sonraki Haber

8.7 Yama Notları | Giderilen Hatalar