Riot'a Sor: Arena güncellemesi ve anahtarlar

League of Legends Ahmet Kökyar

Arena hakkında yeni haberler var mı?

Şimdilik birkaç bölgesel test gerçekleştirdik (Vietnam, AB-Batı, AB-İskandinav ve Doğu ve Türkiye’de) ve sizlerden gelen geribildirimler ışığında Arena üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadarki testlerin bütün özellikleri içermediğini biliyoruz; ancak takım oluşturma akışını iyileştirmek, her günün oyunlarından neler beklemeniz gerektiğine dair daha fazla bilgi sunmak ve giriş bedelini düşürmek için bilet sistemine köklü değişiklikler getirmek gibi konular üzerindeki çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca şu anda Açık Beta’da oyuncuların şampiyon seçimine girmesini engelleyen bir hatayı çözmekle uğraşıyoruz.

Bunun tek dezavantajı geliştirme sürecini uzatması; ancak önümüzdeki haftalarda daha fazla bölgesel test başlatmayı gerçekten istiyoruz.

İletişim Stratejisti, Meta Oyun Sistemleri
 
 

Takdir seviyeniz arttıkça çıkan anahtar sayısı da artıyor mu?

Anahtar parçacıkları bütün seviyelerde aynı şekilde çalışıyor. Ayda en fazla 12 defa olmak üzere ara sıra çıkabiliyorlar. Ancak Takdir Küreleri ve Kapsülleri, takdir seviyeniz arttıkça iyileşiyor. Takdir ödüllerine dair bütün ayrıntılar Takdir web sayfası üzerinde sürekli güncelleniyor.

RİOT NAKYLE
İletişim, Oyuncu Davranışları
 
 

Son zamanlarda hafta sonlarında dönüşümlü oyun modu olmadığını görüyorum. Bunlara ne oldu?

Dönüşümlü oyun modlarını her hafta sonu oyuna getirmemeye ve bunun yerine onları Ay Festivali (Kanlı Av Vakti) veya geçen yılki Yıldız Muhafızı: Yeni Ufuklar (İşgal) gibi etkinliklerle birlikte sizlere sunmaya karar verdik. Tabii zaman zaman RURF ve yakında geri dönecek Birimiz Hepimiz İçin gibi popüler modların da oyunda yer bulduğu olacak.

Peki neden bu değişikliği yaptık? LoL çok hızlı değiştiğinden, klasik modları yeni ve kısa süre önce değişen şampiyonlar, eşyalar ve rünlerle uyumlu olabilmeleri için sık sık değiştirmemiz; ayrıca diğer teknolojik yeniliklerimizle birlikte çalışacak şekilde yeniden ayarlamamız gerekiyor. Örneğin bir aydan uzun süredir Birimiz Hepimiz İçin’in hataları üzerinde çalışıyoruz.

Ayrıca klasik dönüşümlü oyun modlarını oynamak gerçekten eğlenceli olsa da bunlardan bazıları 2016’daki çıkışlarından beri sıranın değişmez parçaları konumunda ve artık biraz bayatladı. Hem bu hem de oyuncuların 2017’deki modlara verdikleri harika tepkiler, sizleri şaşırtacak, denemeler yapmanıza olanak sağlayacak ve oynamaya doyamayacağınız, akılda kalıcı oynanışlar sunacak yeni oyun modu deneyimleri oluşturma konusunda bize ilham verdi.

RİOT AEON
Haritalar ve Modlar Ürün Yöneticisi
 
Kaynak : Riot Games
Önceki Haber

Oynanış Gündemi

Sonraki Haber

/GELİŞTİR: YAKLAŞAN ARAM DEĞİŞİKLİKLERİ