Microsoft PUBG'yi almaya mı çalışıyor ?

PubG Mehmet Atagul

Microsoft'un Xbox One için ciddi güçlendirme planları olduğu çoğumuz tarafından biliniyor. 

Microsoft, Xbox One'ın eksikliklerini gidermek istediğini bir sır gibi saklamıyor ve platform sahibi, tüm yayıncıları satın almak da dahil olmak üzere ortalıkta kendisini eleştirecek kimseyi bırakmamaya çalışıyor gibi görünüyor.

Ayrıca ortalıkda dolaşan söylentilere karşılık olarak Microsoft'a yakın kişiler de ciddi karşı saldırılar yapıyor. Dediklerine göre Polygon isimli şirket de Electronic Arts haklarını almaya çalışıyormuş. Polygon bir haber sites, EA ile birleştirilirse ne kadar taraflı yayın yapabileceğini anlamak için kahin olmaya gerek yok. Bir de Microsoft'un bu siteleri aldığını düşünün, rekabetin kalmadığı her tarafın şişirilmiş boş oyunlar ile dolup taştığı bir oyun dünyası..

Microsoft PUBG bir yana, geçen sene Valve hakkında da büyük söylentilere konu olmuştu. Valve'ı almak için ciddi anlamda kuyu kazdığını hatta büyük açıklar bırakarak CSGO gibi oyunlardaki hilelerin artması üzerine pazar payının düşmesinden sonra değer kaybeden Valve'i bir çırpıda bünyesine katabileceği haberleri çok konuşulmuştu. Bu tür tartışmalar ve tahminlerin bu sektörde her zaman gerçekleştiğini unutmamak lazım ancak işlerin ne zaman ciddileşeceğini de iyi kestirmek gerekiyor. 

Microsoft'un bütün bu platformlardaki bütün bu oyun ve yayıncıları almaya yetecek parası ve gücü var tabiki, hatta hepimiz bu işle yakından ilgilendiğini biliyoruz. Oyun sektörünün tek el üzerinden şekillendirildiği anda, rekabetin bittiği anda 300 liradan aşağı oyunlara mario gözü ile bakacağımız günler görebiliriz. Rekabet kurulunun böyle bir duruma izin vereceğini sanmıyoruz ancak EA gibi şirketler de boş durmuyor. EA gibi şirketler bu fırsatları kullanıp yayıncıları içlerine katarlar ise Microsoft'un da bunu yapma hakkı oluşacağı için bu konu çok hassas ve tehlikeli bir konu. EA nın yapacağı kar hamlesi yine EA gibi şirketlerin sonunu getirebilir. 

Özellikle Xbox platformu için ciddi ataklar yapan Microsoft'un gözünü kan bürümeden gerçireceğimiz güzel oyunlar diliyorum. Biliyorum söylentiler çok ciddi ve tehlikeli, ancak hepsi olası senaryolar. 

Önceki Haber

PUBG Xbox Satışları 4 Milyonu Geçti

Sonraki Haber

Nvidia'nın yeni güncellemesi PUBG'yi coşturuyor