PUBG Rekorlara Doymuyor !

PubG Çağatay Paçin

Bildiğiniz üzere PUBG çıktığı günden beri oyunseverlerin dilinden düşmüyor. Bunun tabi ki bir sebebi var, H1Z1' in üst seviye yapımcılarından biri olan namıdeğer PLAYERUNKNOWN abimiz bu işe el attığı için bu oyun bu kadar tuttu. Çünkü neden ? Bilgi, yetenek, tecrübe ve karizma ! Her şey bu adamda toplanmış durumda adeta ! Kendisi Battle Royale modunun yapımcısı olarak biliniyor. Yaptığı yaratıığı bir çok projesi de başarılı. Keza PUBG' den önce ne oynuyordık ? H1Z1 BattleRoyale. GG.

PLAYERUNKNOWN ile ilgili görsel sonucu

 

Yakışıklı da adam. Neyse konumuza dönelim. Steam üzerinde her geçen gün başarısını arttıran oyun, iki gün önce oyun yapımcıları tarafından paylaşılan tweet' e göre Dota2' yi geçerek sabit sekilde en çok oynanan oyun olma rekorunu kırdı !

PUBG' nin kırdığı anlık oyuncu rekoru "TAMI TAMINA 1.342.857 KİŞİ" az değil efendim Steam' de anlık 14-17 milyon arası oyuncu var, bu rakam demek oluyor ki bir fiil Steam ikonuna tıklayıp Steam' i açan 10 kişiden 1' i PUBG oynuyor. " Abi ya ben daha fazla bekliyordum " diyenler için şunu demekte fayda var, Steam' de onbinlerce oyun mevcut.

Bu arada PUBG' nin kırdığı rekorun eski sahibi Valve' nin yıllar yıllar önce IceFrog firmasından satın aldığı DotA tabi ki. Steam' e geçince ismi DotA2 oldu pek de güzelleşti ama olsun. Dota' nın rekoru ise 1.295.114 kişi idi.

PUBG' nin Steam üzerinden 11milyona yakın satış yaptığı biliniyor. Dota parasız bir oyun ve bu kadar oynanıyor, ama PUBG paralı bir oyun Dota' dan daha fazla oynanıyor, bu durum kitlesinin ne kadar hevesli olduğunu ve oyunun cidden çok başarılı olduğunu gösterir.

Bahsi içeren tweet ise,

 

 

Ekibe ve yapımcılara başarılar diliyor, eSports organizasyonlarında artık PUBG' yi de görmek istediğimi belirtip veda ediyoruz.

Sonraki Haber

Nvidia'nın yeni güncellemesi PUBG'yi coşturuyor