1 Milyon Dolarlık Clash Royale Turnuvası

Diğer Haberler Mehmet Atagul

Mobil dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olan Clash Royale, yakın zaman önce duyurduğu profesyonel ligi için 1 milyon dolarlık turnuva düzenleme kararı aldı.

Clash of Clans oyunuyla yüz milyonlarca oyuncuyu bir araya getirmeyi başaran Finlandiya merkezli oyun stüdyosu Supercell, Clash of Clans’ın başarısının ardından arena oyunu Clash Royale’i duyurmuştu. 2 Mart 2016 yılında Android ve iOS platformları için piyasaya sürülen yapım, daha ilk gününde milyonlarca kişi tarafından indirilmiş ve tekrarlanması oldukça güç rekorların altına imza atmıştı.

Bugün itibarıyla dünyanın en iyi Clash Royale takımlarını karşı karşıya getirmeyi planlayan Clash Royale League için resmi bir açıklama yapan Supercell, önümüzdeki günlerde World Finals (Dünya Finalleri)adı altında düzenleyeceği turnuvada 1 milyon dolarlık ödül havuzu olacağını duyurdu. Clash Royale’in oynanabildiği bütün ülkelerden katılımcıların başvurabileceği turnuva için eleme maçları düzenleneceği ve Worlds Final’da yarışacak oyuncuların belirleneceği de açıklananlar arasında yer aldı.

Toplamda 27 milyon oyuncusu bulunan ve her geçen gün oyuncu kitlesine katlayan Clash Royale’in Dünya Şampiyonu olmak için 26 takımın mücadele edeceği turnuvaya, Cloud9, Team SoloMid, fnatic, Misfits ve Team Liquid gibi tanınmış e-Spor takımlarının oyuncularının geleceği ve harika bir atmosferin oluşturulacağı da vurgulandı.

Önceki Haber

GTA 5 Premium Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu