BAU ve Riot Türkiye İş Birliği İle e-sporculara Burs İmkanı !

League of Legends Çağatay Paçin

Yanlış duymadınız ! Bahçeşehir Üniversitesi e-spor branşında başarılı olan ve üniversite okumak isteyenlere burs imkanı sağlıyor. Üstelik bu durum Türkiyede bir ilk !

 

Temaları, "Yenidünyanın ekosistemine yetenekli insan kaynağı yetiştirmek"  olan bu proje ortaklığının diğer yanında ise Riot Türkiye var !

 

 

Riot Pazarlama Direktörü Hasan Çolakoğlu, "Riot Games olarak, en önemli odağımızı oyuncularımız. Tüm eko-sistemimizde spor etiği çerçevesinde davranan kitlelerin varlığına büyük özen gösteriyoruz ve akademik kurumların espor girişimlerine de bu vesileyle elimizden gelen tüm desteği içtenlikle sunuyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray gibi kulüplerin bulunduğu, League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi olarak adlandırdığımız profesyonel ligimiz devam ediyor. Ancak üniversitelerin oyuncu ve mücadele potansiyelini de aynı düzeyde önemsiyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi’nin sağlayacağı espor bursuyla, geleceğin esporcuları için, gerçek anlamda yüreklendirici bir bireysel yatırıma imza attığını düşünüyoruz. Bu, hem Türkiye’de bir ilk olması açısından hem de gelecekte uluslararası arenada başarı sağlayacak yeni esporcuların yetişmesi ve Türkiye’yi küresel etkinliklerde başarıyla temsil etmeleri açısından milat niteliğinde bir girişimdir” diyor.

Önceki Haber

eSpor Nedir ?

Sonraki Haber

GTA 5 Premium Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu