Darkin Soyunun Bilinen Evladı Aatrox Hakkında Pek Bilinmeyen Bilgiler

League of Legends Ahmet Kökyar

  • Aatrox ismi, Latince kökenli olan Atrox kelimesinden türetilmiştir. AtroxLatincede “Vahşet, Zalimlik ve Gaddarlık” anlamlarına gelmektedir. Aynı kelime İngilizce’de “Atrocity” olarak geçmektedir ve Latince kökeniyle aynı anlamları taşımaktadır.
  • Aatrox henüz geliştirilme aşamasındayken, ilk olarak onun gibi karanlık bir kişiliğe sahip olan Jax’ın karakter görselinde belirmişti. Henüz tamamlanmamış olsa da oyunculara büyük merak uyandırmıştı. Görsele ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Aatrox’un tasarımcısı olan Trevor 'Classick' Romleski, büyük bir Yüzüklerin Efendisi hayranıdır ve Aatrox’u, Yüzüklerin Efendisi serisinde bulunan Balrog ve Sauron’dan esinlenerek tasarlamıştır.
  • Aatrox’un giydiği kıyafet 1972 çıkışlı bir manga olan Devilman’den esinlenerek tasarlanmıştır. Mangaya ait bir görsele buradan ulaşabilirsiniz.
  • Aatrox’un töresel bilgisi, Yunan Mitolojisi tanrılarından biri olan Ares’e çok benzemektedir.  Yunan mitolojisinde AresSavaş Tanrısı'dır. Zeus ve Hera'nın oğlu ve 12 Olimposludan biridir. Aatrox'da buna benzer olarak çok kadim bir ırk olan  Darkinlerden biridir ve Darkin'in savaşçı doğasını insanlığın varlığına işlemeye gelen yegane bir şeytandır.
  • Aatrox’un oyunda geçen “Barış koca bir yalandır.” sözü, Yıldız Savaşları filminde bulunan Sith Kodu’na bir gönderme olarak oyuna eklenmiştir. Sith Kodu’nda ise “Barış bir yalandır, sadece tutku vardır.” sözleri yer almaktadır.
  • Aatrox, yok olmaya yüz tutmuş kadim bir ırk olan Darkin’den geriye kalan 5 kişiden birisidir. Fakat yayınlanan bilgilere göre sadece 3 Darkin kökenli karakterin geçmişi bilinmektedir. Buradan yola çıkarak bazı oyuncular gelecekte bilinmeyen karakterlerin oyuna dahil olabileceğini öne sürmektedir.
Önceki Haber

Bıyığına Kurban Olduğum Draven Hakkında Pek Bilinmeyenler

Sonraki Haber

1 Milyon Dolarlık Clash Royale Turnuvası