E-spor Dünyası'nın Yeni Devi Ülker!

League of Legends Ahmet Kökyar

Bakkaldan marketlere, çocukluğumuzun vazgeçilmez gofretlerinin ünlü markası Ülker,  gün içerisinde E-spor dünyasına resmen katıldığını duyurdu.

Daha öncesinde bir çok spor dalında yatırımları ve sponsorlukları bulunan Ülker, E-spor dünyasına ilk olarak League of Legends ile giriyor. Yapılan basın açıklamasında Ülker, şimdilik sadece League of Legends Yükselme Ligi'nin yıl sonuna kadar sponsorluğunu üstelendiğini bildirdi. 

Kartopu etkisiyle büyüyen e-spor dünyası, büyük firma ve devletlerin ilgi odağı olmayı başarıyor. 

Yıldız Holding'in yeni şirketi olan pladis'in Pazarlama Başkan Yardımcısı Başak Karaca basın açıklamasında e-spor ile ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Ülker markasını gelecek nesillere taşımak için günün ruhuna uygun ve güncel tutmayı önemsiyoruz. Bu bağlamda dijitalleşme sadece bir pazarlama konusu değil, iş yapış biçimimiz ve kültürümüzü oluşturuyor. E-sporu 2015 yılında başladığımız ‘mutluluk her yerde’ kampanyamızda genç hedef kitleyle etkileşimde olacağımız ana alan olarak belirledik. Şimdi bu alandaki faaliyetlerimizi bir adım öteye taşıyarak League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne destek veriyoruz. Böylece etkileşimimizi daha da renkli ve değişik projelerle genç ve güncel tutacağız."

League of Legends kısaca nedir açıklayacak olursak ; Windows ve Apple Mac işletim sistemleri üzerinde oynanabilen ve ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz MOBA türünde bir video oyundur. Bilinen istatistiklere göre League of Legends Türkiye üzerinde en çok oynanan çevrimiçi oyun statüsündedir.

Önceki Haber

Yeni IEM Durağı Sidney, Avustralya !

Sonraki Haber

1 Milyon Dolarlık Clash Royale Turnuvası