En Saçma MOBA Karakterleri

DOTA 2 Ahmet Kökyar

Techies - DOTA 2

Teknik olarak Techies; Squee, Spleen ve Sppon olmak üzere üç farklı karakterin birleşiminden oluşuyor. Naruto’da ki Deidara misali patlatmayı seven manyaklarda diyebiliriz. Gözlerinizi kapatın ve düşünün alışılmış bir maden arabasında bazukayla dolaşan 3 kişi. Techies, rakibinin hareketlerini durdurmak ve hedefini kontrol etmek amacıyla etrafa bol miktarda mayın yerleştirebiliyor, bu şekilde rakibin gününü mahvediyor. Aman Allahım Teemo’nun dayı oğlu!

 

Meepo - DOTA 2

Şu sıfata bir bakın arkadaşlar. The Simpson dizisindeki Moe Szyslak gibi yüzden gereksiz bir çirkeflik akıyor. Her an arkanda bitip ensene tokat atacakmış gibi… Meepo Dota 2’de bulunan oynaması en zor karakterlerden biri aslında. Üstün bir mekanik bilgisi gerektiriyor diyebiliriz aslında. Her biri elle kontrol edilmesi gereken üç ayrı klon ile girdiğiniz bir takım savaşında hayallerinizi alt üst edebiliyor.

 

Ivern - LEAGUE OF LEGENDS

Sayısız Platin Ormancısının bugün o ligde olmasını sağlayan ve kendi aralarında ona “Ağaç Baba” dedikleri Yüzüklerin Efendisi serisindeki Ent’lerin tofaş versiyonu. Ağaç dayı Ivern Bramblefoot, bulunduğunuz haritadaki Orman'ı dolaşmak için alışılmadık bir yaklaşım sergiliyor. Bu dost canlısı Ağaç adam masum kurtları, köpekleri, ve kuşları öldürmek yerine pasifini kullanarak bulunduğu alanın etrafında bir sarmal oluk büyütüp alanın içinde bulunan orman canlılarını özgür bırakıyor. İleriki seviyelere ulaştığındaysa, mavi veya kırmızı güçlendirmeleri istediği bir takım arkadaşı ile paylaşabiliyor. Şimdi bu çok mükemmel bir davranış gibi duruyor elbette. Fakat kendinizi bir de rakip ormancı yerine koyun...

 

Cho'Gall - HEROES OF THE STORM

İki kafa her zaman bir kafadan daha iyidir. Özellikle de HoTS dünyasında bulunan bir Ogre Magi’den söz ediyorsak bu 2 kat daha doğru oluyor. İki farklı kafa, iki farklı oyuncu demek; Sol kafa Cho’Gall’in vücudunu ve yakın dövüş hareketlerini kontrol ederken, kardeşi Gall ise büyü güçlerini kontrol ediyor, yani sağ taraftaki kafa. Cho'Gall mevcut takımınızda iki karakter yuvasını kaparken, sen ve diğer kafayı yöneten arkadaşın rakip takım karşısında iki kafalı bir orduya dönüşebiliyorsunuz. Üstüne koşan iki kafalı çirkin bir ork düşün.

 

Teemo - LEAGUE OF LEGENDS

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, Teemo tüm listenin toprak ağasıdır. 2009 yılında gün yüzüne çıktığından bu yana her League of Legends oyuncusunun bir kezde olsa yüreğini sızlatmış bir karakterdir Teemo. Kimse bu sevimli küçük Yordle izcisinin Sihirdar Vadisi’nde terör estireceğini tahmin bile etmemişti. İşte karşınızda zehirli dartları, bastığında yürek yakan mantarları ve sadakatsiz sevecenliği ile Teemo. Özelliklede son olarak yayına giren Minik Şeytan Teemo kostümü ile Şampiyonun şeytanlığı Riot Games tarafında da tescillendi.

Önceki Haber

Oyun devi hak ettiği saygıyı kazandı!

Sonraki Haber

1 Milyon Dolarlık Clash Royale Turnuvası