Kanani, Decagon Moon, Zenith CEZALANDIRILDI !

League of Legends Çağrı Paçin

Kanani, Decagon Moon ve Zenith'in yaptığı kural ihlali hakkında açıklama.

Özet geç: Şampiyonluk Ligi’nin 6. haftasında sözlü olarak tartışan Kanani, Decagon Moon ve Zenith, belirli bir süre boyunca tüm Riot Games etkinliklerinden men edildi.

DETAYLAR

Şampiyonluk Ligi’nin 6. haftası sona ererken oynanan Galakticos - Galatasaray Esports maçının bitiminde, eski Galatasaray oyuncusu ve yeni Galakticos analisti Kanani rakip takım odasına girerek kışkırtmaya yönelik söylemlerde bulundu.

Kanani tarafından kışkırtılan Galatasaray ormancısı Decagon Moon ve takım analisti Zenith, profesyonelliğe uymayacak şekilde sözlü tehdite varan söylemlerde ve şiddet yanlısı hareketlerde bulundu. Bu tür davranışlar hem Şampiyonluk Ligi'nin değerlerine zarar verici hem de sportmenliğe aykırı olup, lig yönetimi tarafından müsade edilmesi mümkün değildir.

Yapılan araştırmalar ve durumun tekrar değerlendirilmesinin ardından, davranışlarıyla hem kendi takımlarına hem rakip takıma hem de ligin sağlığına zarar verme eyleminde bulunan Kanani, Decagon Moon ve Zenith, belli bir süre boyunca tüm resmi Riot Games etkinliklerinden men edildi.

 

Lamine-Lounis “Kanani” Khouani
Ceza tarihi: 08.03.2017 - 24.05.2017

Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal eden Kanani, 11 hafta boyunca Riot Games tarafından düzenlenen ya da Riot Games’in partner olduğu herhangi bir etkinlikte takım üyesi olarak (Oyuncu, koç, takım sahibi vb.) yer alamayacak.

Konuyla Alakalı Kurallar

10.1.3. Kırıcı Davranışlar/Hakaretler. Bir Takım Üyesi; karşı Takım Üyesine, hayranlara veya yetkiliye hakaret niteliğinde, dalga geçen, kırıcı veya düşmanca hiçbir harekette veya davranışta bulunamaz veya başkasını bunları yapmaya teşvik edemez.

 Anıl “Decagon Moon” Öztürk
Eren “Zenith” Aydın
Ceza tarihi: 08.03.2017 - 08.09.2017

Sadece Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal etmekle kalmayıp küresel disiplin yönetmeliğini de ihlal eden Decagon Moon ve Zenith, 6 ay boyunca Riot Games tarafından düzenlenen ya da Riot Games’in partner olduğu herhangi bir etkinlikte takım üyesi olarak (Oyuncu, koç, takım sahibi vb.) yer alamayacak.

Konuyla Alakalı Kurallar

Aşırı Derecede Sportmenliğe Aykırı Tutum. Aşırı derecede uygun olmayan davranışın en az bir kere sergilenmesi. Örneğin muteber ölüm tehditleri, fiziksel şiddet, aşırı derecede fanatiklik veya kişi veya bir grup kişiye karşı kötü niyetli söylemde bulunmak.

Önceki Haber

P3P eSpor ŞAMPİYONLUK LİGİNDE !!

Sonraki Haber

RBE HolyPhoenix ve RBE Dumbledoge sorularınızı bekliyor