Newbee Vasilii'nin kontraktını iptal etti!

League of Legends Mehmet Atagul

 Geçtiğimiz günlerde Vasilii yayın sırasında kız arkadaşı ile çok sert bir kavga etmişti, sonucunda 2020' ye kadar banlanmıştı. Takip eden olaylar dizisinde sonuç olarak Newbee' de oynayan Vasilii'nin sözleşmesi kesin olarak fesh edildi.

Yayın esnasında Vasilii'nin bilgisayar başından kalkıp gittiğini, sonrasında bir kadın çığlığı duyduğumuzu belirtmiştik. Kadın çığlığının ardından Vasilii oldukça sert bir dille tehtidler savurup bağırmaya başladı ve olay giderek ciddileşmeye devam etti. Kamerada olanları göremesek de olayda fazlasıyla şiddet olduğunu anlamak için sesleri dinlemek yetiyordu. Vasilii bir süre sonra tekrar yayına dahil oldu ancak tekrar kalkması uzun sürmedi. Yayını kapattığını düşünen Vasilii'nin yayını kapanmamış, seslerin tamamı yayına yansımıştı. Bir süre sonra polisin gelip Vasilii'yi tutukladığını biliyoruz.

Daha önce de öfke sorunları ile ilgili konulara başlık olan Vasilii'nin ilk vukaatı değildi bu. Canlı LSPL maçının ortasında ekipmanını fırlatarak parçalayıp maçı terk eden oyuncu daha önce de Vici Gaming House'da aynısını yapıp ekipmanını parçalamıştı.

Amerika'nın en iyi oyuncularından birisi olarak AD Carry oynayan Vasilii'yi böyle durumlarda görmek gerçekten üzücü. Umarız yakın zamanda psikolojik destek alıp kendini kanıtlama fırsatını ele geçirir.

Önceki Haber

Kime Niyet Kime Kısmet ! Zergsting Fenerbahçe'de !

Sonraki Haber

VFŞL 16 Haziranda Başlıyor