LongB Riot Tarafından Cezalandırıldı !

League of Legends Çağrı Paçin

SERKAN “LONGB” ÜLKÜCÜ

Ceza başlangıcı: 10 Mart

Özellikle oynadığı Dereceli oyunlar sırasında profesyonel bir League of Legends oyuncusuna yakışmayacak seviyeye varan söylemlerde bulunan LongB, uzun süredir profesyonel kariyerine devam eden bir oyuncu olmasına rağmen sportmenliğe aykırı davranış sergilemesi sebebiyle 6 hafta boyunca Riot Games etkinliklerinden men edilmiştir.

Profesyonel League of Legends oyuncularının her zaman sportmenlik çerçevesinde davranmasını bekliyoruz; LongB gibi uzun süredir bu sahnede bulunan bir oyuncunun kötü örnek teşkil edebilecek davranışlar sergilemesi de karar sırasında göz önünde bulunduruldu. LongB, 20 Nisan Perşembe gününe kadar hiçbir resmi Riot Games etkinliğinde ya da Riot Games’in partner olduğu etkinliklerde takım üyesi olarak (oyuncu, koç, menajer vb.) yer alamayacak.

Konuyla Alakalı Kurallar

9.2.4. Ayrımcılık ve Karalama. Takım üyeleri bir ülkenin, bir şahıs veya grubun onur ve namusuna, ırkına, derisinin rengine, etnik, sosyal ve ulusal asıllarına, din, dil ve politik düşüncelerine, mali durumlarına, cinsel tercihlerine ve diğer herhangi benzeri hususlarda ayrımcı, karalayıcı ve aşağılayıcı söz ve hareketlerle saldıramazlar.

Önceki Haber

Draven Hakkında Pek Bilinmeyenler!

Sonraki Haber

10 milyon kule yıkmamıza yardım et, hafta sonu iki kat XP takviyesi kazan!