Öldürücü Teemo Bilgileri !

League of Legends Ahmet Kökyar

  • Cüce şampiyonumuz Teemo, Riot Games’in efsanevi tasarımcılarından olan Colt 'Ezreal' Hallam tarafından tasarlanmıştır.
  • Teemo karakterine eğlenceli ses tonuyla, Türkiye’nin usta seslendirmen sanatçılarından Fatih Özkul can vermektedir.
  • Oyunda da sıkça rastladığımız Teemo’nun can sıkıcı dansı, League of Legends tarihinde ilk defa bir yerden örnek alınarak şampiyon ile özdeşleştirilen bir dans türüdür. Dansın orijinali 28 Haziran 2008 tarihinde sanal aleme düşmüş ve bir grup kokarcanın yaptığı bir dans olarak akıllara kazınmıştı. Badgers Song’a adlı müzik ve dansa buradan ulaşabilirsiniz.
  • Sezon 3 oyuncularının da hatırlayacağı üzere Teemo karakteri, ilk defa sezon 3'te ortaya çıkan Kâşif kabiliyetnin simgesinde görünerek League of Legends tarihinde kabiliyet listesinde resmi görünen ilk karakter olarak akıllara kazınmıştır.  Bahsi geçen kabiliyetin simgesine buradan ulaşabilirsiniz.
  • Colt 'Ezreal' Hallam, Teemo karakterinin mantar taşıması fikrine 2 madde yukarıda bahsi geçen videoyu izledikten sonra varmıştır.
  • Teemo, League of Legends Dünyasındaki en küçük şampiyondur.
  • Teemo bilindiği üzere oyun esnasında etrafa koyduğu mantarlar ile birçoğumuzu çileden çıkartan bir karakter. Bu konuda yalnız değiliz ne yazık ki. Geçtiğimiz yıllarda Kore Ligindeki bazı oyuncular Teemo yüzünden çeşitli psikolojik rahatsızlıklar geçirmiş ve çevrelerine ciddi zararlar vermişlerdir. Bundan yola çıkarak eski oyuncuların bir çoğu Teemo karakterinin aslında oyuna kasti bir şekilde eklenen ve insanların psikolojilerini alt üst eden şeytani bir karakter olduğunu savunmaktadırlar.

 

 

Önceki Haber

Zırhlı Ayı Volibear Hakkında Pek Bilinmeyenler

Sonraki Haber

Soraka, Graves ve Çadır için Yeni İfadeler