Riot'a Sor: Şampiyon Fikri Nasıl Doğuyor ve Hikayede ki Bilinmeyen Bölgeler!

League of Legends Çağatay Paçin

 

Riot,  gelecek güncellemeler ve çokca merak edilen şampiyon tasarlama, kurgulama ve yaratma fikirlerine nasıl hakim olduklarını forumlarda ki şehir efsanesi halinden çıkarıp, soru- cevap olarak derlemiş.

 

Runeterra'ya yeni bölgeler eklemeyi planlıyor musunuz? Ionia, Demacia ve Zaun gibi bölgeleri biliyoruz; ancak görmediğimiz başka bölgeler de var mı?

Asla, asla dememek lazım! Hâlihazırda bulunan bölgelerde keşfedip geliştireceğimiz tonla şey var ve şu anda planlarımız arasında olmasa da gelecekte belki yeni bölgeleri keşfetmek için bir yolculuğa çıkabiliriz. Mesela Kalista, Hecarim ve Mahvolmuş Kral nereden geliyor?

Ant in Oz, Dünya Oluşturma Ekibi Lideri

 


 

Yeni şampiyon fikirlerini nasıl üretiyorsunuz?

Yeni şampiyon fikirleri birçok farklı şekilde ortaya çıkabiliyor. Bugünlerde oynanış, hikâye ve konsept tasarımı ekipleriyle birlikte şampiyonları sıfırdan oluşturmaya çalışıyoruz; böylelikle geliştirme sürecinin ileriki aşamalarında yeni şeyler eklememize gerek kalmıyor. Bu da yeni bir şampiyonda insanları kendine çeken özelliğin henüz oyunda olmayan bir yetenek (duvara kanca atmak gibi), dikkat çekici konsept görselleri (kocaman eldivenleri olan pembe saçlı bir punk), oyunda bulunmayan özel bir rol (Nişancı Ormancı) ya da farklı bir şampiyon teması (doğa büyücüsü ya da uzay ejderhası) olabileceği anlamına geliyor. Bu özellik, şampiyon tasarımının geri kalanına ilham vererek tasarımın her şeyiyle daha yalın, uyumlu ve doğal olmasını sağlayabiliyor.

Bu gibi fikirleri oluşturmak League of Legends'ın yaratıcı ekibinin (sanatçılar, yazarlar, tasarımcılar) sorumluluğunda. Bu iş çoğunlukla yeni şampiyonlar üzerinde doğrudan çalışan kişilere düşüyor; ancak diğer çalışma arkadaşlarımızın da sık sık faydalı yorumlarda bulunduğu oluyor. İçlerinde kısa hikâyelerin, kağıttan prototiplerin ve tasarımın ilk aşamalarını geçememiş şampiyonların eski ve çabucak çizilmiş konsept görsellerinin bulunduğu bir sürü dosyamız var. Yeni ve kendine has bir fikir bulmak için bazen yüzlerce fikir gerekiyor.

Inquitee, Şampiyon Ekibi, Ürün Yöneticisi

 


 

Bir tank güncellemesi geleceğini duydum. Bu güncelleme ile birlikte bütün tank şampiyon görsellerini güncelleyecek misiniz?

Hepsini değil sadece bir kısmını güncelleyeceğiz. Şampiyon güncelleme görsel ekibinin asıl amacı, büyük Görsel ve Oynanış Yenilemeleri üzerinde çalışmak; ancak vakit buldukça geçmişte yenilenmiş şampiyonların görsellerini de güncelliyoruz. Maokai ve Sejuani'ye görsel yenileme geldiği için her ikisinin de kostümlerinin eski görsellerini tank güncellemesi ile birlikte güncelleyeceğiz. Temel görselleri hâlâ gayet güzel durduğu için onlara dokunmayacağız.

Reav3, Şampiyon Güncelleme Ekibi, Baş Yapımcı

Önceki Haber

Ejderha Katili Kostümleri !

Sonraki Haber

Yeni Destansı kostüm: Direnişçi Illaoi